Certifikované trezory

Pojďme si rozdělit trezory dle bezpečnostních tříd, protože bezpečnostní třída u trezoru je důležitá!

Z pohledu českého zákona a českých tříd, se můžeme setkat s certifikáty S1,S2 dle EN 14450, které odpovídají uložení dlouhých zbraní a munice s 10 RU – odporovými jednotkami. Tento certifikát je dostačující v rámci evropské unie pro držení do 10 ks zbraní. Ano český zákon je zákonem daleko více přísnějším a proto zákon říká, že byste měli mít uložené zbraně ne pouze v robustním bezpečném trezoru, ale také v trezoru s bezpečnostním zámkem třídy „ A „ a 15 RU – odporovými jednotkami.

V České republice se setkáme i s bezpečnostními třídami Z1, Z2, Z3.

Trezory bezpečnostní třída Z1

Bezpečnostní třída Z1 se používá u plechových skříní, tedy skříní kde je možné dle zákona držet maximálně 2 ks dlouhých zbraní a 500 ks munice.

Trezory bezpečnostní třída Z2

Bezpečnostní třída Z2 se používá, tyto trezory již většinou disponují 15 RU – odporovými jednotkami.

Trezory bezpečnostní třída Z3

Bezpečnostní třída Z3 se používá již u robustních zbraňových trezorů do 10 ks zbraní + munice a menších cenností

Trezory bezpečnostní třída 0.

Bezpečnostní třída 0. je velmi nešikovně zvolená bezpečnostní třída, která pravděpodobně velmi brzy zmizí z nabídek všech prodejců trezorů, ovšem i tak naleznete v naší nabídky tyto trezory a ne málo celkem 59 ks. Jedná se o třídu, která je něco mezi třídou 1. a S2, tedy spíše zbytečná. Počet odporových jednotek 30/30 RU. Hrubý odhad uložené částky 50.000,- Kč.

Trezory bezpečnostní třída I.

Bezpečnostní třída I. - Tato třída je v podstatě nejrozšířenější co se týká nabídky produktů na českém i slovenském trhu, v podstatě v EU. Trezory certifikované v této bezpečnostní třídě jsou již vhodné pro uložení až 20 ks zbraní a cenností s částkou od 100.000,- Kč až do 1.000.000,- Kč, ovšem pozor částky jsou pohyblivé právě proto, že každá pojišťovna má limity své a každá pojišťovna Vám tak sdělí jakou třídu dle vašich cenností pořídit. Těchto trezorů máme v nabídce 245! Odporové jednotky 30/50 RU. Hrubý odhad uložené částky 350.000,- Kč.

Trezory bezpečnostní třída II.

Bezpečnostní třída II. – Tato bezpečnostní třída je dle zákona o uložení zbraní v podstatě to stejné jako bezpečnostní třída I., tedy lze uložit 20 ks dlouhých zbraní. Tato bezpečnostní třída je využívána spíše ve státních institucích, bankách, firmách dle nařízení konkrétního inspektora. Ano proč nepořídit certifikovaný trezor ve II. bezpečnostní třídě domů, ovšem počítejte s tím, že se jedná o trezory s vahou okolo 200 kg! Těchto trezorů máme v nabídce 58! Doprava je zdarma! Odporové jednotky 50/80 RU. Hrubý odhad uložené částky 500.000,- Kč.

Vyšší třídy bezpečnostních tříd

Vyšší třídy bezpečnostních tříd se již liší hlavně velmi velkými hmotnostmi, odporovými jednotkami a pojistnými částkami. Trezory v těchto bezpečnostních třídách tedy III. IV a vyšších jsou trezory s váhou okolo 500 kg – 1,5 tuny. Těchto trezorů máme v nabídce 58 a i na tyto typy trezorů poskytujeme dopravu zdarma po celé ČR i SK!

V případě dotazů se na nás neváhejte obrátit a vše s vámi rádi prodiskutujeme a pomůžeme.