Krádeže v českých domácnostech

 

Velice alarmující jsou čísla, které proudí z kanálů Policie ČR. Dle informací se odehrálo v loňském roce přes 15 000 krádeží v domácnostech, z toho 40% v Praze a to díky velkému počtu bytových jednotek.

Jinak řečeno ze statistik jedné z největších českých pojišťoven, se každá dvacátá domácnost musela porvat s následky násilného vniknutí do jejich domovů.

Ve středních Čechách se zloději soustředí nejvíce na chaty, chalupy a rodinné domy.O poznání menší počet krádeží dle statistik, naleznete v Karlovarském kraji. Proč? To ví jen samotní zloději.

Nejmenší počet a riziko krádeží naleznete v Moravském kraji všeobecně, je tam tedy dle statistik nejbezpečněji.

Zloději si přirozeně vybírají Prahu jako hlavní terč všech krádeží proto, že se zde soustřeďuje větší počet lidí kteří žijí v každodenním shonu a nemají tak čas myslet na bezpečí svých domácností, které jsou často plné vzácných cenností, obrazů, zbraní a hotovosti.

Lidé často spoléhají na jeden fakt a to ten že „ mě se to stát nemůže „ . Zároveň často lidem prolítne hlavou, na co zabezpečit mou domácnost, když tu vlastně vůbec nic cenného nemám.

Toto je jeden z hlavních důvodů, proč jsou zloději tak úspěšní.

Proč Alarm?

Alarm zloděje vždy uvede do stavu neklidu a stresu. Zároveň ví, že během chvíle může dorazit na místo bezpečnostní agentura či Policie.

Proč Bezpečnostní dveře?

Dostat se přes kvalitní bezpečnostní dveře může zloději velmi znepříjemnit celou akci. 8 z 10 případů je naprosto neúspěšných pro zloděje díky bezpečnostním dveřím.

Proč trezor?

Trezor je takřka tím nejdůležitějším artiklem v celém zabezpečovacím schématu. Je vždy potřeba přemýšlet na trezorem tak bezpečným, aby splňoval veškeré potřebné certifikace a homologace.

Vždy je potřeba trezor vybírat dle potřebné velikosti, tloušťky dveří a postranních plechů a samozřejmě vybrat vhodný buď klíčový zámek, elektronický zámek trezoru, či kombinovaný zámek sejfu.

U trezoru nehleďte na design, nejdříve až v druhé řadě. Vždy dejte přednost trezoru robustnímu než designovému.Přemýšlejte zda schováte věci do sejfu do zdi, do sejfu do podlahy, schováte-li trezor do nábytku, či trezor jen tak postavíte do prostoru na viditelné místo.

Trezory v prostoru musí být vždy trezory ukotvené jak do podlahy a pokud výrobce dovolí, tak i do zdi. Né každý výrobce udělá standardně díry i do zadu. Ukotvení do podlahy ovšem zabezpečí Váš trezor také. Případný zloděj s 50kg trezorem připevněném k podlaze čtyřmi kotevními šrouby ani nehne a to ani za pomocí různých nástrojů. Odvrtávat zámek trezoru vyžaduje již velmi zkušeného zloděje a to 95% z nich není. Vždy rozlišujeme zloděje připravené a nepřipravené, ti nepřipravení většinou způsobí více škody, ovšem většinou odejdou z nepořízenou. Připravený zloděj má vše do předu většinou vytipováno a počítá se zabezpečením nejvyššího stupně, těchto se v ČR zaplaťpánbůh najde velmi pomálu a pravděpodobnost je tak velmi malá. Ovšem nic nepodceňujte! Vyberte si u nás na www.saffort.cz a buďte tak vždy připřaveni.

VÁŠ SAFFORT