Proč potřebuji trezor?

PROČ POTŘEBUJI TREZOR?

 

Je třeba poznamenat, že v České Republice není tradicí, že by měli lidé zabezpečený domov za pomocí trezoru. Na rozdíl od jiných zemí, kde mají trezor v každé domácnosti, speciálně na šperky, hotovost, zbraně a dokumenty

.Proč potřebuji trezor?

 

Je obtížné vysvětlit, proč tomu tak je. Víme, že dnešní zloděje bohužel nezastaví vůbec nic.

Kupodivu ani chalupáři a chataři, u kterých se krádeže projevují nejvíce, nezajišťují své nemovitosti proti krádeži ať už alarmem, tak trezorem. Chaty a chalupy jsou většinou opuštěny mimo sezónu a dostat se do nich dá většinou skrz okno, sklep či nechřáněné dveře bez kvalitnějšího zámku. Ovšem i většina luxusních domů v ČR nemá zajištěny své cennosti sejfy.

Proč tedy lidé potřebují zabezpečit svůj domo a své cennosti? Protože jinak na sebe berete značné riziko. Ochránit Vás může jen kombinace několika zabezpečení a to : Bezpečnostních dveří, alarmu a vhodného trezoru. Je nesmírně důležité, zejména v soukromých domech nebo bytech v přízemí a horních patrech instalovat dodatečné zámky chránící před otevřením okna násilím nebo uzamykatelné okenní kliky. Cena těchto věcí je nízká, ale zvyšuje bezpečnost domu výrazně. Obyvatelé chatek, chalup a přízemních bytů, by nikdy neměli nechávat přistavené žebříky, stoličky, stoly, krabice a jiné věci, které by umožnily přístup zlodějům do jejich příbytků. Alarm je sice užitečná věc, ovšem sám o sobě přístup do bytu nezamezí. Zloději trvá jen několik minut se dostat do Vašeho domu, pokud není byt či dům řádně zabezpečen. Nyní je už zvykem, že pojišťovny nepojistí domácnost a nemovitost proti krádeži v případě, že není byt či dům zabezpečen určitými bezpečnostními prvky jako je sejf, alarm, či bezpečnostní zámky. Je třeba myslet na věci, které bohužel nelze ocenit finančně v případě krádeže a pojistné události a to jsou vaše osobní data, jako fotografie, dokumenty, písemnosti, obrázky, pohledy aj. Ať je trezor drahý či menší a levný, vždy bude velmi složitou překážkou pro zloděje jakkoliv zručného. Pro lepší porozumění se podívejte níže na věci, které doporučujeme držet v trezoru:

 

  • Pasy, rodné listy
  • Hotovost, kreditní karty, debitní karty
  • Důležité dokumenty : smlouvy, výpisy z bankovních účtů
  • CD, flash disky, diskety a jiné které nechcete aby viděl někdo kdo nemá
  • Počítače, tablety, mobily a jiné cenné multimediální zařízení.
  • Mince, metály, šperky, známky
  • Hodinky
  • Úmění, obrázky, obrazy
  • Deníky
  • Klíče od aut, přístupové kódy

 

Je potřeba konstatovat, že veškerá zabezpečení v domácnosti by se měli navzájem doplňovat, v dnešní době nestačí jen alarm, nebo bezpečné dveře nebo trezor. Sejf je ovšem nejdůležitější součástí, protože je přímým ochráncem vašich cenností. Je lepší předejít nešťastné události, než pořizovat trezor až tomu bude pozdě

.

U nás si můžete vybrat trezor či sejf za dobrou cenu, pohodlně online a zdarma. Trezory doručujeme zdarma po celé ČR a nezáleží jak je trezor velký či těžký a či bydlíte v Praze, Brně, Ostravě či malé vesničce. U nás si vždy vyberete ze všech kategorií trezorů a to zbraňových trezoru, trezorů do zdi, ohnivzdorných trezorů, pancéřových trezorů, domácích sejfů a jiných.

 

Váš SAFFORT

logo