Trezor, pancéřové dveře nebo alarm - Jak zabezpečit váš dům?

Celých 18 let jsme pracovali na tom, aby si lidé žili lépe a cítili se bezpečně. Několik set tisíc bezpečných zámků a mnoho tisíc trezorů byly prodány během této doby. Mnoho usilí bylo vyvinuto ve snaze poradit lidem, jak zabezpečit svůj majetek. Nicméně, stejně jako dříve, nejvíce našich zákazníků jsou ti, kteří zažili krádež či byly svědkem.


Posledním připadem byl klient, který byl okraden i přesto že byl byt zcela zabezpečen.I když dveře v jeho domě byly bezpečnostní tak to nezabránilo lupičům odcizit jeho nejdražší cennosti a byl okraden během dne. Nejen jeho byt byl vykraden ale další tři byty ve stejném paneláku. Všechny ve stejny den. Ukazuje se, že většina nových domů či bytů jsou již stavěny s bezpečnostními dveřmi, ovšem většina z nich s levnými bepečnostními zámky. Všechny dveře byly identické. Zloděj, věděl, jak se dostat do jedněch, tudíž věděl jak vyloupit další byty. Bohužel je velmi jednoduché dostat se do levných bepečnostních dveří. Zde se opradu nevyplácí šetřit! Jediné, co musíte udělat, je vyvrtat několik děr ve dveřích, kde dle šablony víte kam přesně vrtat.Ve finále to dopadá vždy tak, že člověk lituje že neinvestoval více až ve chvíli kdy byl okraden. Zbývá jen konstatovat, že lidé se nedokážou poučit z chyb a to ani z chyb druhých a stále si myslí že se jich tyto problémy netýkají a že je to nemůže nikdy potkat, chyba! Nejhorší je, že během těchto krádeží, zloděj vezme nejen peníze / cenné předměty, ale počítače, domácí spotřebiče, dokumenty, média, hodinky, poškozují nábytek apod.Všechny tyto cennosti jsou velmi drahé, ne ve finančním vyjádření ale v užitkovém, kde člověk zjistí že se bez nich neobejde ani den.

Trezor, alarm, bezpečnostní dveře?


Jak zabezpečit svůj majetek? Zde je několik tipů:


1. Bezpečnostní dveře jsou nutností!Nic jiného nezabezpečí dům tak dobře jako kvalitní bezpečnostní dveře, samozřejmě kromě pancéřových dveří, které jsou ovšem velmi nákladné a klasický spotřebitel si je takřka nemůže dovolit.Nicméně, existují různé druhy dveří a je vhodné zvolit vysoce kvalitní pancéřové dveře od spolehlivého výrobce, které mají vysokou kvalitu zámku a povinnou ochranu před vrtáním válce zámků. V ideálním případě je vhodné zvolit ověřené pancéřové dveře jehož třídy bezpečnosti ukazují odolnost proti vniknutí.


2. Alarm - je důležitý. Obvykle si lidé myslí, že poplašný systém je ochrání před zloději,ale to není pravda. Alarm nebrání zloděje v žádném případě dostat se dovnitř, ale omezuje přítomnost zloděj v domě, protože ví že si alarmu mohou všimnout sousedé a hlavně očekávají příjezd bezpečnostní agentury do 5 minut , Proto se důrazně doporučuje instalovat alarm zejména proto, že se jich zloději zaleknou a do bytu ani nevstoupí a když už ano tak budou ztráty minimálně maximálně s rozbitým oknem či dveřním zámkem.


3. Předpokládejme, že se zloděj probil bezpečnostními dveřmi, spustí alarm, takže zloděj si uvědomuje, že má jen pár minut. V případě že se naše cennosti povalují všude po bytě či po domě , budou pracovat nesmírnou rychlostí. Nicméně, zde nastupují v potaz trezory a bezpečnostní sejfy. Máte-li zabudovaný trezor do zdi, trezor v podlaze či volně stojící trezor nábytkový, tak je lupič v podstatě bezradný. V podstatě neexistuje zloděj, který by byl schopen se probourat do trezoru během doby, kdy čeká na příjezd bezpečnostní agentury, tzn. 5 minut.


• Nenechávejte klíč od trezoru volně ležící na stole!
• Máte-li na trezoru nainstalovaný elektronický zámek, změňte si bezpečnostní kód který byl přednastaven z továrny!
• Vždy volte kód ne lehce odhalitelný!

4. Další tipy:


• Zamkněte okna, pokud žijete v přízemí nebo v horních patrech bytového domu nebo v soukromých domech. V současné době existují dostatečné způsoby, jak zabezpečit okna. Počínaje uzamykatelnou okenní klikou a konče dalšími doplňkovými okenní zámky.


• pokud žijete v soukromých domech nebo chalupách, nenechávejte žebříky a jiné velké krabice pod okny!
• pokud žijete v přízemí panelového bytu, namontujte si mříže na okna!
• Komunikujte se sousedy, soused je mnohdá lepší než jakékoliv jiné zabezpečení!


Pokud potřebujete poradit s výběrem vhodného zabezpečení neváhejte se na nás obrátit na našem e-shopu saffort.cz, či na naší zákaznické lince 800 900 789 nebo pevné lince 226 227 559. Naše kanceláře se nachází v Praze, ovšem trezory doručujeme po celé ČR a to zdarma!


Váš SAFFORT