Jak vybrat trezor?
Co chcete do trezoru ukládat?
Jakmile si rozmyslíte, co v trezoru dnes i v budoucnu držet, pak bude pro Vás výběr typu zámku, velikosti trezoru, bezpečnostní třídy i typ trezoru velmi jednoduchý. Základním pravidelem je, vždy vybírejte větší trezor než si z počátku můžete myslet že byste mohli potřebovat. Prostoru není totiž nikdy dost pro cennosti.
Jaké jsou bezpečnostní požadavky?
Trezory ochrání vaše cennosti nejen proti zlodějům ale take proti požáru. Čím vzácnější Vám vaše cennosti jsou, tím bezpečnější trezor vybírejte.
Kam plánujete trezor umístit?
Existují tři typy trezorů, odlišující se typem umístění a kotvením : Trezory volně ukotvené v prostoru k podlaze a stěně, stěnové trezory zabudované ve zdi a podlahové trezory, zabetonované v podlaze.
Jaký typ zámku bych si měl vybrat?
Mezi nejoblíbenější z historie patří klíčové zámky, mechanické zámky, elektronické zámky či kombinační dvojité zámky. Dnes už se staly nejpopulárnějšími elektronické zámky a k dostání jsou nyní i zámky biometrické na otisk prstu.
Průvodce výběrem
Návrat na seznam novinek

Archivační trezory a skříně

Archivační trezory a skříně

Archivační skříň? Archivační trezor, kam se spisy?

Jste kancelář, dílna, malý či velký podnik a přemýšleli jste kam se spisy, šanony a ostatními stohy dokumentů? Přemýšleli jste nad tím, co se může stát v případě, že dojde k vloupání do vašeho podniku či kanceláře? Myslíte, že vaše kancelář vyhořet nemůže?

Nad tímto přemýšlí tisíce klientů, kteří u nás nakupují právě archivační skříně či archivační trezory.

Abychom rozlišili archivační skříň a archivační trezor:

Archivační skříň

Archivační skříň je většinou ocelová skříň s menší hmotností a zámkem v nejnižším možném zabezpečení. Tyto skříně slouží velice dobře pro všechny potřeby klientů a jen tak se do nich nežádoucí návštěvníci a šťouralové nedostanou. Specialisté na výrobu archivačních skříní a trezorů jsou právě továrny Rottner a T-SAFE z naší nabídky.

Archivační trezory

Archivační trezory jsou již velmi robustní trezorové skříně s certifikovanými zámky v bezpečnostních třídách minimálně S1, S2 I. třídy, II. třídy a vyšších. Vyšších tříd není v nabídce bohužel tolik, respektive české pojišťovny nevyžadují vyšší zabezpečení. Archivační trezory mají totiž sloužit pro uložení hlavně důležitých smluv, dokumentů, velkého počtu šanonů, kufrů s piny, hotovosti a mincí.

Pojištění skříní a trezorů

Každá pojišťovna, dozor či inspektor ministerstva financí po každé společnosti ať soukromé či státní bude vyžadovat bezpečnostní trezor či ocelovou skříň s danou certifikací.

Vše se odvíjí od toho, co v daném trezoru plánujete držet, neváhejte se o tomto poradit s vaší pojišťovnou či právním oddělením vaší společnosti.

České archivační skříně

Mezi oblíbené, jak jsme již zmiňovali, patří Archivační skříně české továrny T-SAFE a to například skříň AS 2 K která patří mezi nejlevnější skříně na trhu, ovšem s kvalitním zpracováním či Trezory certifikované rakouské továrny Rottner security s typy jako Office 3 Premium či KanzleI SB  125 PREMIUM.

Archivační ocelové skříně

Jako dalším specialistou vyrábějícím archivační ocelové skříně je slovenská továrna Safetronics, která nyní vyšla na denní světlo s kvalitní řadou skříní EURON. Trezorové skříně EURON se okamžitě staly terčem všech státních institucí, které ihned začali pořizovat právě tyto skříně.

Trezorové skříně

Trezorové skříně či ocelové skříně patří mezi produkt, který je možné vyrobit na zakázku s konkrétními detaily jako počet polic či konkrétními rozměry, neváhejte nás proto kdykoliv kontaktovat.