Jak vybrat trezor?
Co chcete do trezoru ukládat?
Jakmile si rozmyslíte, co v trezoru dnes i v budoucnu držet, pak bude pro Vás výběr typu zámku, velikosti trezoru, bezpečnostní třídy i typ trezoru velmi jednoduchý. Základním pravidelem je, vždy vybírejte větší trezor než si z počátku můžete myslet že byste mohli potřebovat. Prostoru není totiž nikdy dost pro cennosti.
Jaké jsou bezpečnostní požadavky?
Trezory ochrání vaše cennosti nejen proti zlodějům ale take proti požáru. Čím vzácnější Vám vaše cennosti jsou, tím bezpečnější trezor vybírejte.
Kam plánujete trezor umístit?
Existují tři typy trezorů, odlišující se typem umístění a kotvením : Trezory volně ukotvené v prostoru k podlaze a stěně, stěnové trezory zabudované ve zdi a podlahové trezory, zabetonované v podlaze.
Jaký typ zámku bych si měl vybrat?
Mezi nejoblíbenější z historie patří klíčové zámky, mechanické zámky, elektronické zámky či kombinační dvojité zámky. Dnes už se staly nejpopulárnějšími elektronické zámky a k dostání jsou nyní i zámky biometrické na otisk prstu.
Průvodce výběrem
Návrat na seznam novinek

Jak vybrat trezor?

Jak vybrat trezor?

Mnoho lidí čelí situaci kdy je naprosto ztracen při výběru trezorů. Trhy nabízí velkou škálu různých typů bezpečnostních , ohnivzdorných a zbraňových trezorů, není se tedy čemu divit. V podstatě je to ale velmi jednoduché, je jen třeba se soustředit na pár základních detailů. Nabízíme Vám tak pár tipů jak vybrat trezor jednoduše a rychle. Je třeba si ovšem odpovědět u otázky jak vybrat trezor na následující otázky: 

Prosím využijte náš filtr pro selekci nejlepšího trezoru : https://www.saffort.cz/typ-trezoru

Otázka 1 : Co hodláte držet v trezoru. Pozor! Myslete dopředu, tedy I na možné uložení větších věcí a predmětů

Dokumenty, peníze, cd, flash disky, zbraně, složky s dokumenty, šanony a tak dále. Je to velice důležité co hodláte držet v trezoru, protože podle toho budeme vybírat i trezor s dostatečným vybavením,  potřebnou bezpečnostní třídou, velikostí a tak dále.

Otázka 2 : Jakou velikost by měl mít Váš trezor?

Pokud bude trezor používán pouze pro peníze a šperky, může být malý; avšak nebudete moci v něm uchovávat dokumenty, soubory, fotografie nebo notebooky. Lovecká zbraň vyžaduje vysoký trezor. Velikost trezoru je často omezena velikostí místa, kde má být osazen. Obecné pravidlo je následující - vždy byste měli zvolit větší rozměr, než jste původně plánovali,  pokud je to možné. Důležité je zvážit ne jen velikost trezoru, jeho umístění a co v něm bude, ale také hlavně nastěhování trezoru. Dopředu zvažte jaké možnosti má váš výtah, domovní dveře, případně okno do kterého může trezor být vytažen menším jeřábem ano i to se dělá. Zkontrolujte si zpevnění podlahy, tedy jakou váhu si vaše podlaha může dovolit unést.

Otázka 3 : Jaké jsou bezpečnostní požadavky?

Zde naleznete celkovou nabídku našich bezpečnostních trezorů volně stojících : https://www.saffort.cz/bezpecnostni-trezory

Čím cennější jsou vaše položky (ne nutně řečeno v penězích ), tím bezpečnější trezor vybírejte. Výše bezpečnosti trezorů je označena certifikáty. Pokud máte obavy o bezpečnost a své cennosti, doporučujeme, abyste se vyhnuli trezoru bez certifikace. Trezory jsou rozděleny do certifikátu S1, S2, Z2,Z3, 0. třída, I. třída, II. třída atd…Vybírejte prosíme správně ať má nákup trezory ten správný smysl a užitek.

Otázka 4 : Potřebujete ochranu vašich cenností před požárem? Jak tedy vybrat trezor s ohnivzdornou ochranou?

Zde naleznete celkovou nabídku našich ohnivzdorných trezorů : https://www.saffort.cz/ohnivzdorne-trezory

Lidé bohužel často zapomínají nebo si prostě neuvědomují že cennosti je třeba chránit ne jen před zloději ale i před ohněm. Toto je důvod proč má Saffort v nabídce online i velké množství ohnivzdorných trezorů za dobré cen. Jak vybrat ohnivzdorný trezor? Protipožární sejfy jsou rozděleny do certifikátů dle doby po kterou jsou schopny ochránit věci umístěné v trezoru před vzplanutím. Dělí se na 30min. 60min. 90min. a 120min.

Otázka 5 : Kam umístíte trezor? Jak vybrat místo pro trezor správně?

Prosím využijte náš filtr pro selekci nejlepšího trezoru : https://www.saffort.cz/typ-trezoru

Máme v podstatě 3 následující typy umístění či ukotvení trezorů : Volně stojící trezor , tedy ukotvení k podlaze kotevními šrouby, lze i přidělat zezadu na stěnu nechce-li se Vám vrtat do podlahy. Další variantou jsou trezory které se musí zabetonovat do hloubky zdi, tato montáž tedy vyžaduje určité zednické práce a bourací, ale jedná se o jednu z nejlepších variant úschovy trezorů. Poslední varianta je pak trezor zapuštěný/zabetonovaný v podlaze. Tuto variantu opět považujeme za velmi bezpečnou ovšem volí ji klienti kteří jsou ve výstavbě domů či mají sklep kam trezor umístit ve vlastním domě. Moc lidem se bourat podlahu nechce.

Otázka 6 : Jak vybrat zámek trezory? Elektronický , klíčový, či kombinační nebo mechanický?

Nejznámějšími zámky u trezorů jsou samozřejmě klíčové motýlkové zámky, pak elektronické zámky s číselníkem, mechanické otočné zámky kde je třeba zvolit správnými pohyby danou číselnou řadu a pak kombinační zámky které se většinou skládají z klasického klíčového zámku + otočných mechanických zámků. V dnešních dnech když už se hodně zlodějů nebojí otevření klíčových zámků, doporučujeme elektronické zámky jako nejlepší variantu. Jsou bezpečnější, pohodlnější a jednoduší k ovládání uživatelem.

Investice do trezoru je dlouhodobá investice. Proto stojí za to "investovat" svůj čas při výběru nejvhodnějšího produktu. Doporučujeme zakoupit si trezor od specializovaných firem, kde vždy obdržíte rady, jak změnit kód elektronického zámku trezoru nebo kde si vyrobit kopii klíče, jak nainstalovat bezpečnostní zařízení atd. Naši specialisté na Saffort jsou tu pro Vás.