Jak vybrat trezor?
Co chcete do trezoru ukládat?
Jakmile si rozmyslíte, co v trezoru dnes i v budoucnu držet, pak bude pro Vás výběr typu zámku, velikosti trezoru, bezpečnostní třídy i typ trezoru velmi jednoduchý. Základním pravidelem je, vždy vybírejte větší trezor než si z počátku můžete myslet že byste mohli potřebovat. Prostoru není totiž nikdy dost pro cennosti.
Jaké jsou bezpečnostní požadavky?
Trezory ochrání vaše cennosti nejen proti zlodějům ale take proti požáru. Čím vzácnější Vám vaše cennosti jsou, tím bezpečnější trezor vybírejte.
Kam plánujete trezor umístit?
Existují tři typy trezorů, odlišující se typem umístění a kotvením : Trezory volně ukotvené v prostoru k podlaze a stěně, stěnové trezory zabudované ve zdi a podlahové trezory, zabetonované v podlaze.
Jaký typ zámku bych si měl vybrat?
Mezi nejoblíbenější z historie patří klíčové zámky, mechanické zámky, elektronické zámky či kombinační dvojité zámky. Dnes už se staly nejpopulárnějšími elektronické zámky a k dostání jsou nyní i zámky biometrické na otisk prstu.
Průvodce výběrem
Návrat na seznam novinek

Koupili jste si trezor? Co dál?

Koupili jste si trezor? Co dál?

Již jste si zakoupili trezor? Co nyní?


Skutečnost, že jste si koupili bezpečný trezor a umístili jste jej na správném místě, neznamená, že vaše cennosti jsou již v bezpečí na 100%.

Koupili jste si trezor? Co dál?
V současné době je většina médií plná zpráv, že byl trezor odcizen celý i s veškerými cennostmi které byly uvnitř. Ve většině případů se to stane, protože lidé nemají trezor správně ukotven, umístěn. Mělo by být zřejmé, že správný výběr trezoru může zajistit majetek správně, ale aby tomu tak bylo je třeba vždy trezory ukotvovat! V případě, v závislosti na způsobu montáže, trezor je určen k montáži do zdi nebo k podlaze, obvykle by si kupující měl zajistit firmu kter trezor ukotví, či si sejf ukotvit sám, cena za ukotení může dosahovat cca 1000-2000,- CZK. Největší kámen úrazu jsou trezory stojací, tedy volně viditelné v prostoru. Zaměříme se tedy na tyto konkrétní typy. Musíme si upřesnit jednu důležitou věci, prodej trezorů který zajišťujeme se pohybuje ve váhové kategorii od 3kg až po stovky kilo, ani lehké ani těžkotonážní nejsou chráněny, nejsou-li upevněny ke zdi či k podlaze.

Vě většině případů, jsou již upevňovací díry předvrtány výrobcem. Z pravidla naleznete předvrtané díry na spodní části trezoru, 1-4 díry a také na zadní straně, většinou 2. Upevňovací otvory v trezoru jsou vysoce závislé na účelu a typu sejfu. Například, obvykle certifikované protipožární trezory mají pouze jeden bod připojení - v dolní části. To je vzhledem ke specifičnosti protipožární bezpečnosti velmi důležité. V případě že by si klient sám vytvořil v ohnivzdorném trezoru díry které nebyly originálně předvrtány, může tak nenávratně poškodit funkci ohnivzdorného sejfu. Teplo by pronikalo dírami do trezoru a oheň by tak nad cennostmi umístněnými uvnitr vyhrál. Ochranné trezory, jako je například série TECHNOMAX GOLD, mají dokonce 8 upevňovacích otvorů.(4 na dně a 4 na zadní stěně).Prodej těchto trezorů je u nás standardem. Dobrá cena a skvělý design jdou ruku v ruce s kvalitou. 

Další velmi důležitý prvek je hmotnost trezoru. Čím těžší je sejf, tím těžší bude ho zvednout a odnést pryč. Zde se lidé ovšem velmi mýlí a spoléhají jen na váhu. Je potřeba trezor vždy, opakujeme vždy upevňovat ke zdi a k podlaze.
Je také potřeba věnovat velkou pozornost podkladu, na kterým bude sejf stát. Zpravidla nově stavební apartmány mají vrstvu pěny pod několika centimetrů betonu, zde je možné a velmi pravděpodobné, že kotevní šrouby v této pěně nebudou pevně držet. V případě že se nachází tato pěna v podlaze či ve zdi, je potřeba zvolit delší kotevní šrouby, které budou zasahovat až do samotného betonu.

Existují ovšem i případy, kdy se nachází v podlaze například vytápění, v těchto případech doporučujeme zakoupit trezor min. 100kg těžký a upevnit trezor minimálně ke zdi. Trezoru to dodá bezpečnost na 75%. Eventualně přemýšlejte raději o trezoru který necháte zabudovat do zdi. Trezory do zdi jsou tou nejbezpečnější formou úschovy cenností, i když nepatří mezi ty nejkrásnější mezi sejfy.

Všechny trezory naleznete u nás online za skvělou cenu. Naše kanceláře jsou umístněny v Praze, ovšem spolupracujeme s partnery ve všech větších městech jako Brno, Ostrava, Pardubice, Budějovice, Plzeň ale zároveň i v každém měnším městě naleznete naše prodejce našich trezorů. Neváhejte proto již a zjistěte jak jednoduché je za dobrou cenu nakoupit online a ještě k tomu bezpečně a s dopravou zdarma až k Vám domů.

Váš SAFFORT