Jak vybrat trezor?
Co chcete do trezoru ukládat?
Jakmile si rozmyslíte, co v trezoru dnes i v budoucnu držet, pak bude pro Vás výběr typu zámku, velikosti trezoru, bezpečnostní třídy i typ trezoru velmi jednoduchý. Základním pravidelem je, vždy vybírejte větší trezor než si z počátku můžete myslet že byste mohli potřebovat. Prostoru není totiž nikdy dost pro cennosti.
Jaké jsou bezpečnostní požadavky?
Trezory ochrání vaše cennosti nejen proti zlodějům ale take proti požáru. Čím vzácnější Vám vaše cennosti jsou, tím bezpečnější trezor vybírejte.
Kam plánujete trezor umístit?
Existují tři typy trezorů, odlišující se typem umístění a kotvením : Trezory volně ukotvené v prostoru k podlaze a stěně, stěnové trezory zabudované ve zdi a podlahové trezory, zabetonované v podlaze.
Jaký typ zámku bych si měl vybrat?
Mezi nejoblíbenější z historie patří klíčové zámky, mechanické zámky, elektronické zámky či kombinační dvojité zámky. Dnes už se staly nejpopulárnějšími elektronické zámky a k dostání jsou nyní i zámky biometrické na otisk prstu.
Průvodce výběrem
Návrat na seznam novinek

Krádeže v českých domácnostech

Krádeže v českých domácnostech

Krádeže v českých domácnostech

 

Velice alarmující jsou čísla, které proudí z kanálů Policie ČR. Dle informací se odehrálo v loňském roce přes 15 000 krádeží v domácnostech, z toho 40% v Praze a to díky velkému počtu bytových jednotek.

Jinak řečeno ze statistik jedné z největších českých pojišťoven, se každá dvacátá domácnost musela porvat s následky násilného vniknutí do jejich domovů.

Ve středních Čechách se zloději soustředí nejvíce na chaty, chalupy a rodinné domy.O poznání menší počet krádeží dle statistik, naleznete v Karlovarském kraji. Proč? To ví jen samotní zloději.

Nejmenší počet a riziko krádeží naleznete v Moravském kraji všeobecně, je tam tedy dle statistik nejbezpečněji.

Zloději si přirozeně vybírají Prahu jako hlavní terč všech krádeží proto, že se zde soustřeďuje větší počet lidí kteří žijí v každodenním shonu a nemají tak čas myslet na bezpečí svých domácností, které jsou často plné vzácných cenností, obrazů, zbraní a hotovosti.

Lidé často spoléhají na jeden fakt a to ten že „ mě se to stát nemůže „ . Zároveň často lidem prolítne hlavou, na co zabezpečit mou domácnost, když tu vlastně vůbec nic cenného nemám.

Toto je jeden z hlavních důvodů, proč jsou zloději tak úspěšní.

Proč Alarm?

Alarm zloděje vždy uvede do stavu neklidu a stresu. Zároveň ví, že během chvíle může dorazit na místo bezpečnostní agentura či Policie.

Proč Bezpečnostní dveře?

Dostat se přes kvalitní bezpečnostní dveře může zloději velmi znepříjemnit celou akci. 8 z 10 případů je naprosto neúspěšných pro zloděje díky bezpečnostním dveřím.

Proč trezor?

Trezor je takřka tím nejdůležitějším artiklem v celém zabezpečovacím schématu. Je vždy potřeba přemýšlet na trezorem tak bezpečným, aby splňoval veškeré potřebné certifikace a homologace.

Vždy je potřeba trezor vybírat dle potřebné velikosti, tloušťky dveří a postranních plechů a samozřejmě vybrat vhodný buď klíčový zámek, elektronický zámek trezoru, či kombinovaný zámek sejfu.

U trezoru nehleďte na design, nejdříve až v druhé řadě. Vždy dejte přednost trezoru robustnímu než designovému.Přemýšlejte zda schováte věci do sejfu do zdi, do sejfu do podlahy, schováte-li trezor do nábytku, či trezor jen tak postavíte do prostoru na viditelné místo.

Trezory v prostoru musí být vždy trezory ukotvené jak do podlahy a pokud výrobce dovolí, tak i do zdi. Né každý výrobce udělá standardně díry i do zadu. Ukotvení do podlahy ovšem zabezpečí Váš trezor také. Případný zloděj s 50kg trezorem připevněném k podlaze čtyřmi kotevními šrouby ani nehne a to ani za pomocí různých nástrojů. Odvrtávat zámek trezoru vyžaduje již velmi zkušeného zloděje a to 95% z nich není. Vždy rozlišujeme zloděje připravené a nepřipravené, ti nepřipravení většinou způsobí více škody, ovšem většinou odejdou z nepořízenou. Připravený zloděj má vše do předu většinou vytipováno a počítá se zabezpečením nejvyššího stupně, těchto se v ČR zaplaťpánbůh najde velmi pomálu a pravděpodobnost je tak velmi malá. Ovšem nic nepodceňujte! Vyberte si u nás na www.saffort.cz a buďte tak vždy připřaveni.

VÁŠ SAFFORT