Jak vybrat trezor?
Co chcete do trezoru ukládat?
Jakmile si rozmyslíte, co v trezoru dnes i v budoucnu držet, pak bude pro Vás výběr typu zámku, velikosti trezoru, bezpečnostní třídy i typ trezoru velmi jednoduchý. Základním pravidelem je, vždy vybírejte větší trezor než si z počátku můžete myslet že byste mohli potřebovat. Prostoru není totiž nikdy dost pro cennosti.
Jaké jsou bezpečnostní požadavky?
Trezory ochrání vaše cennosti nejen proti zlodějům ale take proti požáru. Čím vzácnější Vám vaše cennosti jsou, tím bezpečnější trezor vybírejte.
Kam plánujete trezor umístit?
Existují tři typy trezorů, odlišující se typem umístění a kotvením : Trezory volně ukotvené v prostoru k podlaze a stěně, stěnové trezory zabudované ve zdi a podlahové trezory, zabetonované v podlaze.
Jaký typ zámku bych si měl vybrat?
Mezi nejoblíbenější z historie patří klíčové zámky, mechanické zámky, elektronické zámky či kombinační dvojité zámky. Dnes už se staly nejpopulárnějšími elektronické zámky a k dostání jsou nyní i zámky biometrické na otisk prstu.
Průvodce výběrem
Návrat na seznam novinek

Ohnivzdorné a Bezpečnostní trezory

Ohnivzdorné a Bezpečnostní trezory

OHNIVZDORNÉ TREZORY – K ČEMU VLASTNĚ SLOUŽÍ?

Je známo, že je třeba zabezpečit svůj majetek před krádeží a čím vyšší bezpečí je zajištěno tím více můžete předejít případným loupežím. Nicméně, oheň může způsobit ještě větší škody. Vaše cennosti jsou poškozeny v případě požáru poté, co se setkají s hasící směsí či ohněm.

Ohnivzdorné a Bezpečnostní trezory

 

Protipožární trezory odolné jsou trezory, které zajišťují bezpečí věcí, které jsou uvnitř v bezpečí v případě požáru. Obvykle mají také ochranu před hasičskou směsí, požáru a odolnost proti nárazům. Když například v případě, že dřevěná podlaha shoří, může se propadnout o několik pater, to není, cenné předměty tak můžou být zničeny. 

 Protipožární trezory, jsou certifikovány podle počtu minut po kterou mohou v trezoru zůstat v bezpečí v případě požáru, kdy se nachází trezor uprostřed ohniska. Je třeba poznamenat, že kritická teplota pro papír a média je jiná, takže, je-li uvedeno, že bezpečnost je, například po dobu 60 minut, je třeba zjistit, co umístit do trezoru přesně. Samozřejmě, že pokud se nachází sejf v centru ohniska, kde je teplota  1000 stupňů můžete vždy počítat s delší dobou než udává výrobce.

Jaké je ideální zajištění? Ideální zajištění má ten trezor, který splňuje zabezpečení před vniknutím ohně. Problémem však je, že trezory s dobrou bezpečností před narušením a dlouhodobé bezpečnosti v případě požáru, jsou drahé.

Pokud se zaměříte pouze na odolné trezory, protipožární, které jsou certifikovány jako odolné proti nejvyššímu žáru, ale nejsou certifikovány jako ochranné trezory proti vloupání, je třeba trezor umístit na místo, které je samo o sobě velmi dobře zabezpečeno.

Samozřejmě, že existují výjimky. V poslední době u některých z evropských výrobců byly zavedeny trezory, které jsou certifikované jako ochranný a jako ohnivzdorných trezor. Jejich cena není o mnoho vyšší, než podobné trezory, které mají certifikát pouze ochranných trezorů. SAFFORT dokonce vytvořil odpovídající nadpisem: ". Ohnivzdorné a Pancéřové trezory" Lze konstatovat, že se jedná o trezory ,které doporučujeme naším klientům nejčastěji.

Najdete u nás ovšem i ohnivzdorné domácí trezory menších typů a klasické trezory proti ohni.

 Prodejní cena našich trezorů je velmi příznívá a dovolit si je může opravdu každý.Nejlépe si vyberete trezor online, bez starostí a zbytečného navštěvování obchodů. Pro snažší výběr můžete využít našeho nástoje pro výběr, který Vás navede do potřebné kategorie pancéřové trezory, trezory na zbraně, trezory do zdi, trezory do podlahy, trezory na klíče, hotelové trezory, ohnivzdorné trezory aj. Naše trezory jsou dostupné s dopravou zdarma po všech městech nejen v Praze, Brně, Ostravě ale i v každé menší vesničce.

 

Váš SAFFORT

logo