Jak vybrat trezor?
Co chcete do trezoru ukládat?
Jakmile si rozmyslíte, co v trezoru dnes i v budoucnu držet, pak bude pro Vás výběr typu zámku, velikosti trezoru, bezpečnostní třídy i typ trezoru velmi jednoduchý. Základním pravidelem je, vždy vybírejte větší trezor než si z počátku můžete myslet že byste mohli potřebovat. Prostoru není totiž nikdy dost pro cennosti.
Jaké jsou bezpečnostní požadavky?
Trezory ochrání vaše cennosti nejen proti zlodějům ale take proti požáru. Čím vzácnější Vám vaše cennosti jsou, tím bezpečnější trezor vybírejte.
Kam plánujete trezor umístit?
Existují tři typy trezorů, odlišující se typem umístění a kotvením : Trezory volně ukotvené v prostoru k podlaze a stěně, stěnové trezory zabudované ve zdi a podlahové trezory, zabetonované v podlaze.
Jaký typ zámku bych si měl vybrat?
Mezi nejoblíbenější z historie patří klíčové zámky, mechanické zámky, elektronické zámky či kombinační dvojité zámky. Dnes už se staly nejpopulárnějšími elektronické zámky a k dostání jsou nyní i zámky biometrické na otisk prstu.
Průvodce výběrem
Návrat na seznam novinek

Ohnivzdorný trezor součást každé firmy!

Ohnivzdorný trezor součást každé firmy!

Proč je ohnivzdorný a bezpečnostní trezor důležitý pro vaší společnost?

Oheň je jedním z největších hrozeb pro vaše osobní dokumenty, důvěrné informace, cenné fotografie a jiné důležité disky. Oheň je bohužel nepředvídatelná živelná pohroma, která pokud vypukne uprostřed vaší kanceláře, způsobí díky množství dokumentů v podobných prostorách okamžitou pohromu a obrovský žár, který zničí vše kolem sebe. A to je právě ten důvod proč byste měli uchovávat své cennosti v ohnivzdorných trezorech.

Ohnivzdorný trezor součást každé firmy!
Představte si situaci opravdu reálnou situace že požár ve vaší firmě vypukne, co v tu chvíli podstupujete za rizika?Ztrátu velké hotovosti?Ztrátu důležitých smluv a dokumentů? Důležité flash disky a cd? Kolik Vám zabere času kompletně obnovit veškerou dokumentaci, dotazovat po pojišťovně výplatu pojistného atd? Nenaruší to kompletně chod vaší společnosti? Máte dojem že by díky tomu mohla vaše společnosti padnout na samotné dno a velmi dlouho se z toho dostávat? Řešení je v tomto případě pár. Zabezpečte vše dostatečně dopředu požárními směrnicemi a vkládejte důležité dokumenty tam kam patří, tedy do archivačních skříní a ohnivzdorných trezorů a sejfů.Ohnivzdorný trezor součást každé firmy!


Ohnivzdorné trezory jsou rozděleny do následujících kategorii :

Ohnivzdorné trezory na uložení papírových dokumentů - zde je kritická teplota 175 stupňů celsia. Znamená to že by byl trezor v ohnisku požáru po dobu 60min a jeho teplota tak uvnitř nepřesáhne 175 stupňů.


Ohnivzdorné trezory pro média - Kritická teplota pro média je 50 stupňů celsia uvnitř trezoru, jednoduše to znamená, že teplota uvnitř trezoru na média nestoupne na více než 50 stupňů po dobu 60min. pokud se nachází trezor přímo v ohnisku požáru. the critical temperature for the paper is 50 degrees.


Ohvnizdorný trezor na papír a média - tyto univerzální trezory mají klasickou vystýlku pro uložení papírů a speciální boxy pro uložení médií, kde tato schránka je chráněna ještě o něco více.


⦁ Speciální ohnivzdorné trezory na šanony


Je zde ještě jeden důvod proč potřebujete ohnivzdorný trezor a to nejen vůči ohni ale také vůči záplavám. V naší nabídce máme samozřejmě i nové trezory od Sentrysafe, které splňují i požadavky vůči průtoku vody a zničení dokumentů. Všechny trezory jsou vždy certifikovány dle směrnic a ohnivzdorných atestů. Ohnivzdorné trezory jsou samozřejmě i velkou ochranou vůči zlodějům!

Všechny trezory naleznete u nás online za skvělou cenu. Naše kanceláře jsou umístněny v Praze, ovšem spolupracujeme s partnery ve všech větších městech jako Brno, Ostrava, Pardubice, Budějovice, Plzeň ale zároveň i v každém měnším městě naleznete naše prodejce našich trezorů. Neváhejte proto již a zjistěte jak jednoduché je za dobrou cenu nakoupit online a ještě k tomu bezpečně a s dopravou zdarma až k Vám domů.


Váš SAFFORT