Jak vybrat trezor?
Co chcete do trezoru ukládat?
Jakmile si rozmyslíte, co v trezoru dnes i v budoucnu držet, pak bude pro Vás výběr typu zámku, velikosti trezoru, bezpečnostní třídy i typ trezoru velmi jednoduchý. Základním pravidelem je, vždy vybírejte větší trezor než si z počátku můžete myslet že byste mohli potřebovat. Prostoru není totiž nikdy dost pro cennosti.
Jaké jsou bezpečnostní požadavky?
Trezory ochrání vaše cennosti nejen proti zlodějům ale take proti požáru. Čím vzácnější Vám vaše cennosti jsou, tím bezpečnější trezor vybírejte.
Kam plánujete trezor umístit?
Existují tři typy trezorů, odlišující se typem umístění a kotvením : Trezory volně ukotvené v prostoru k podlaze a stěně, stěnové trezory zabudované ve zdi a podlahové trezory, zabetonované v podlaze.
Jaký typ zámku bych si měl vybrat?
Mezi nejoblíbenější z historie patří klíčové zámky, mechanické zámky, elektronické zámky či kombinační dvojité zámky. Dnes už se staly nejpopulárnějšími elektronické zámky a k dostání jsou nyní i zámky biometrické na otisk prstu.
Průvodce výběrem
Návrat na seznam novinek

Trezory a pojišťovny

Trezory a pojišťovny

Trezory a pojišťovny

TREZORY vs POJIŠŤOVNY

 

Je třeba si uvědomit, že umístění trezoru ve firmě či domácnosti, sníží výši pojistky kterou musíte platit.

Zároveň je třeba si uvědomit, že trezor už není drahou záležitostí jako tomu bylo dříve a dovolit si ho může opravdu každý!

Níže se prosím podívejte jak se staví pojišťovny v ČR k trezorům.

 

Česká pojišťovna z všeobecných podmínek 

Vše je třeba konkrétně domluvit až v pojišťovně, pojistné podmínky se neustále mění.

 

Česká pojišťovna vs trezory

Dojde-li k odcizení věcí krádeží vloupáním, poskytne pojišťovna pojistné plnění podle ostatních ustanovení pojistné smlouvy a těchto podmínek, avšak maximálně do výše limitů, které jsou uvedeny v tabulce, a to v závislosti na způsobu a kvalitě konstrukčních prvků zabezpečení, které pachatel v době pojistné události překonal.

 

Stupně zabezpečení a limity plnění pro odcizení věcí krádeží vloupáním
Kód Limit plnění soukromý sektor Limit plnění pro firmy Způsob zabezpečení
Z 11 500 tis. 150 tis.

Trezor, který splňuje požadavky příslušné normy v bezpečnostní třídě 0 a pokud pachatel také překonal minimálně některý ze stupňů zabezpečení uzamčeného prostoru Z1, Z2 nebo Z3

 

 

Z 12 700 tis. 300 tis.

Trezor, který splňuje požadavky příslušné normy minimálně v bezpečnostní třídě I a pokud pachatel také překonal minimálně některý ze stupňů zabezpečení uzamčeného prostoru Z1, Z2 nebo Z3.

 

 

Z 13 koef. 1,2 500 tis.

Pokud však pachatel také překonal minimálně některý ze stupňů zabezpečení uzamčeného prostoru Z4 až Z10, zvyšuje se limit plnění v trezoru pro příslušnou bezpečnostní třídu koeficientem 1,2 (soukromý sektor).

Z 14 koef. 1,3 koef. 1,2

Jsou-li konstrukční prvky, resp. prostor dále zabezpečeny funkčním systémem EZS, jehož poplachový signál ovládá sirénu s majákem (blikačem), zvyšuje se příslušný limit plnění u stupně zabezpečení Z1 až Z13 koeficientem 1,3 pro soukromý sektor a 1,2 pro firemní sektor.

Z 15 koef. 3 koef. 1,3

Jsou-li konstrukční prvky, resp. prostor dále zabezpečeny funkčním systémem EZS se svodem signálu na PCO, zvyšuje se příslušný limit plnění u stupně zabezpečení Z1 až Z13 koeficientem 3 v soukromém sektoru a 1,3 ve firemním.

Z 16   koef. 4

Jsou-li konstrukční prvky, resp. prostor dále zabezpečeny funkčním systémem EZS se svodem signálu na PCO, zvyšuje se příslušný limit plnění u stupně zabezpečení Z1 až Z14 koeficientem 4,0

 

ČSOB a trezory 

 

Výše limitů pojistného plnění a způsoby zabezpečení předmětu pojištění proti odcizení.
Kód Limit
plnění
Způsob zabezpečení
OC 3 do 50 tis.

Jsou-li cennosti v době vzniku pojistné události umístěny v uzavřeném prostoru zabezpečeném v rozsahu kódu OM2 a dále jsou uloženy v uzamčené schránce, kterou se rozumí těžký kus nábytku nebo trezorek (pokladnička) připevněný nerozebíratelným způsobem k těžkému kusu nábytku nebo ke zdi či k podlaze.

OC4 do 300 tis.

Jsou-li cennosti v době vzniku pojistné události umístěny v uzavřeném prostoru zabezpečeném v rozsahu kódu OM2 a dále jsou uloženy v uzamčeném trezoru.

OC 5 nad 300 tis.

Jsou-li cennosti v době vzniku pojistné události umístěny v uzavřeném prostoru zabezpečeném v rozsahu kódu OM3 a dále jsou uloženy v uzamčeném trezoru bezpečnostní třídy 0 dle ČSN 1143-1, ale bezpečnostní třída 0 se v dnešní době příliš nevyrábí a cenově stejně dostupné a výhodnější jsou trezory vyšší třídy I.

 

Kooperativa a trezory

Výrazně se rozlišuje, jestli se jedná o soukromou osobu nebo o firemní sektor.

 

Předepsaný způsob zabezpečení cenností pro případ krádeže
Kód Limit
plnění
Způsob zabezpečení
T3 do 100 tis.

Cennosti umístěné ve schránce zhotovené z ocelového plechu o síle nejméně 2mm, která je opatřena zámkem s cylindrickou vložkou nebo dozickým zámkem. Schránka musí být připevněna nerozebiratelným způsobem. 

T4 do 300 tis.

Cennosti umístěny v trezoru - sejfu s více plášťovými dveřmi s uzamykacím rozvorovým mechanizmem, který je ovládán cylindrickou vložkou nebo dozickým zámkem. Trezor s hmotností do 150 kg musí být připevněn nerozebíratelným způsobem k pevnému nábytku, ke stěnám nebo k podlaze apod. Byt musí být zabezpečen nejméně způsobem B4. 

T5 nad 300 tis. Individuálně ujednaný způsob zabezpečení. Není-li v pojistné smlouvě ujednán, platí T4.

 

Societe Generale a trezory

Limity pojistného plnění podle způsobů zabezpečení
Bezpečnostní třída (BT)
mobilního trezoru
Stupeň zabezpečení prostoru
Limity plnění
1 2 3 4 5 6
BT 0  50.000 100.000 200.000 300.000 400.000 500.000
BT I  100.000 200.000 300.000 500.000 800.000 1 mil
BT II  200.000 400.000 500.000 1 mil 2 mil 3 mil
BT III  400.000 1 mil 2 mil 4 mil 6 mil 8 mil
BT IV  1 mil 2 mil 4 mil 6 mil 10 mil 15 mil
BT V  2 mil 4 mil 7 mil 10 mil 15 mil 25 mil
BT VI 4 mil 6 mil 10 mil 15 mil 25 mil 30 mil

Pro více informací nás můžete kontaktovat a my Vám rádi vše znovu vysvětlíme.

Prodejní cena našich trezorů je velmi příznívá a dovolit si je může opravdu každý.Nejlépe si vyberete trezor online, bez starostí a zbytečného navštěvování obchodů. Pro snažší výběr můžete využít našeho nástoje pro výběr, který Vás navede do potřebné kategorie pancéřové trezory, trezory na zbraně, trezory do zdi, trezory do podlahy, trezory na klíče, hotelové trezory, ohnivzdorné trezory aj. Naše trezory jsou dostupné s dopravou zdarma po všech městech nejen v Praze, Brně, Ostravě ale i v každé menší vesničce.

Váš SAFFORT

logo