Jak vybrat trezor?
Co chcete do trezoru ukládat?
Jakmile si rozmyslíte, co v trezoru dnes i v budoucnu držet, pak bude pro Vás výběr typu zámku, velikosti trezoru, bezpečnostní třídy i typ trezoru velmi jednoduchý. Základním pravidelem je, vždy vybírejte větší trezor než si z počátku můžete myslet že byste mohli potřebovat. Prostoru není totiž nikdy dost pro cennosti.
Jaké jsou bezpečnostní požadavky?
Trezory ochrání vaše cennosti nejen proti zlodějům ale take proti požáru. Čím vzácnější Vám vaše cennosti jsou, tím bezpečnější trezor vybírejte.
Kam plánujete trezor umístit?
Existují tři typy trezorů, odlišující se typem umístění a kotvením : Trezory volně ukotvené v prostoru k podlaze a stěně, stěnové trezory zabudované ve zdi a podlahové trezory, zabetonované v podlaze.
Jaký typ zámku bych si měl vybrat?
Mezi nejoblíbenější z historie patří klíčové zámky, mechanické zámky, elektronické zámky či kombinační dvojité zámky. Dnes už se staly nejpopulárnějšími elektronické zámky a k dostání jsou nyní i zámky biometrické na otisk prstu.
Průvodce výběrem
Návrat na seznam novinek

Trezor s elektronickým, mechanickým, klíčovým či kombinačním zámkem?

Trezor s elektronickým, mechanickým, klíčovým či kombinačním zámkem?

Trezor s elektronickým, mechanickým, klíčovým či kombinačním zámkem?

Toto je otázka všech klientů volajících na naší zákaznickou linku Saffort.

Není se čemu divit, protože trezor je primárně o zámku a jeho kvalitě.

V celkovém měřítku můžeme říci, že certifikované zámky u trezorů procházejí stejnými odolnostními testy a certifikát, který zámek trezoru obdrží, platí jak pro klíčový zámek, elektronický či kombinační.

My klientům doporučujeme elektronický zámek. Proč?

  • Co pokud zloděj najde klíče od trezoru?
  • Co pokud ztratíte oba motýlkové klíče od trezoru?
  • Co pokud zlomíte klíče od trezoru?
  • Co pokud se nějaký zloděj bude snažit otevřít trezor skrz zdířku na klíč?

Otázek je mnoho, v žádném případě neshazujeme klíčové trezorové zámky, ale je třeba si vše uvědomit dopředu.

Elektronický zámek u trezoru

  • Kód si nosíte v hlavě
  • V případě zapomenutí máte 3 pokusy k otevření.
  • Při 3 neúspěšných pokusech se zámek blokuje na dobu stanovenou výrobcem.
  • V případě vybití baterie zámku je k dispozici otevření externím zdrojem, tedy 9V baterií, která se přikládá ke klávesnici, případně je k dispozici nouzový klíč.
  • Trezor může ovládat x uživatelů.
  • Volí se hlavní master kód/Manažerský kód kterým měníte či smažete další uživatelské kódy.
  • Není třeba sebou nosit klíč.

Kombinační zámek u trezoru

Jedná se o kombinaci většinou elektronického zámku spolu s klíčovým zámkem.

Tato kombinace je velmi oblíbenou například u trezorů slovenské továrny Safetronics. Je třeba ovšem upozornit na to že pouze jedna varianta je certifikována a to většinou právě klíč. Elektronika u těchto trezorů je produktem vyráběným v dálné Asii a nesplňuje tak potřebné certifikace. To ovšem nic nemění na tom, že se jedná o velmi dobře zpracované trezory.

Další variantou je velmi populární varianta kombinace klíčového zámku spolu se závislými otočnými zámky. Tyto trezory naleznete pouze na Saffort.cz a Saffort.sk u Italské značky Technomax a to konkrétně u modelů DMD a GMD. Jedná se tak o velmi bezpečnou variantu trezoru na českém a slovenském trhu nevídanou!

Biometrické zámky u trezoru

Tuto variantu na našich e-shopech zatím nenaleznete, není to proto, že bychom je tam mít nechtěli, ale proto že u trezorů tato technologie bohužel ještě nepokročila kam by měla. Ano již existuje pár kusů sejfů s biometrickým zámkem, ovšem jedná se vždy o kombinaci biometrického zámku spolu s klasickým elektronickým zámkem, kde je pak ta výhoda a zjednodušení? Biometrický zámek u těchto sejfů není certifikován! Žádná testovací společnost zatím testy neprovedla.