Jak vybrat trezor?
Co chcete do trezoru ukládat?
Jakmile si rozmyslíte, co v trezoru dnes i v budoucnu držet, pak bude pro Vás výběr typu zámku, velikosti trezoru, bezpečnostní třídy i typ trezoru velmi jednoduchý. Základním pravidelem je, vždy vybírejte větší trezor než si z počátku můžete myslet že byste mohli potřebovat. Prostoru není totiž nikdy dost pro cennosti.
Jaké jsou bezpečnostní požadavky?
Trezory ochrání vaše cennosti nejen proti zlodějům ale take proti požáru. Čím vzácnější Vám vaše cennosti jsou, tím bezpečnější trezor vybírejte.
Kam plánujete trezor umístit?
Existují tři typy trezorů, odlišující se typem umístění a kotvením : Trezory volně ukotvené v prostoru k podlaze a stěně, stěnové trezory zabudované ve zdi a podlahové trezory, zabetonované v podlaze.
Jaký typ zámku bych si měl vybrat?
Mezi nejoblíbenější z historie patří klíčové zámky, mechanické zámky, elektronické zámky či kombinační dvojité zámky. Dnes už se staly nejpopulárnějšími elektronické zámky a k dostání jsou nyní i zámky biometrické na otisk prstu.
Průvodce výběrem
Návrat na seznam novinek

Tipy pro nákup trezorů a sejfů

Tipy pro nákup trezorů a sejfů

Tipy pro nákup trezorů a sejfů

Trezory pro domácnost

Jste-li běžný uživatel, který si přeje zakoupit domů bezpečnostní sejf či bezpečnostní trezor, měli byste si rozmyslet:

  1. Co v trezoru budete uchovávat a to ne jen aktuálně ale zapřemýšlet i do budoucna, protože kupovat druhý, větší trezor či sejf se nikomu nechce. Doporučujeme spíše větší a prostornější s vyjímatelnými policemi.
  1. Druhá velmi podstatná věc je kam trezor postavit či zabudovat.
  • U volně stojících trezorů je to více méně jedno kde bude stát, protože pokud trezor dobře ukotvíte mechanickou či chemickou kotvou, můžete ho mít i vedle televize celý den na očích. My toto jako specialisté ale nedoporučujeme, trezor by správně nikdy neměl být případným zlodějům ihned na očích, proto jej doporučujeme upevňovat do například vestavěných skříní, pod schody do sklepů atd.
  • Pak máte možnost zabudovat trezor do podlahy, tato varianta je většinou řešena při výstavbě rodinných domů a počítá se s tímto už v plánech architekta. Čistě teoreticky můžete vybourat díru do podlahy i kdykoliv v budoucnu, ale moc se do toho klientům nechce. Trezor do podlahy je ovšem dle nás ta nejlepší možná varianta úschovy trezorů a cennosti v něm! V naší nabídce naleznete certifikované trezory Mottura od Italské továrny.
  • Další z variant jsou trezory do zdi či jinak řečeno trezory do zdi. Tyto trezory a sejfy najdete v naší rozsáhlé nabídce také a to ve velkém množství. Ukotvit trezor či sejf do zdi také vyžaduje určité bourací práce, ovšem né tolik jako u trezorů do podlahy. Zazděné trezory se po té schovávají často za obrazy například.

Trezory pro státní instituce, menší a větší podniky (trezory pro firmy)

U firemních zákazníků je výběr trezorů a prodej trezorů velmi specifický. Většina firemních zákazníků vybírá dle již nastavených instrukcí od pojišťoven či orgánů pověřených kontrolou. Vše záleží na hodnotách držených uvnitř trezorů či archivačních skříní. Většina klientů se zaměřuje na protipožární, ohnivzdorné trezory či sejfy, proč?

Většina společností drží ve své administrativě stovky spisů, smluv a jiných důležitých dokumentů a proto vyhledávají ohnivzdorné trezory, které vydrží po určitou dobu specifikovanou výrobcem ochránit uložené dokumenty či hotovost. Velmi oblíbené a v podstatě nezbytné jsou ocelové skříně, takzvané archivační skříně, které pojmou velké množství šanonů. Není archivační skříň jako archivační skříň, protože je třeba rozlišit klasickou necertifikovanou plechovou skříň od certifikovaných ohnivzdorných skříní, vše je třeba řešit se specialisty saffort.cz kteří Vám velmi rádi poradí co a jak.

Kam archivační skříně či ohnivzdorné trezory doporučit nejde ve firmách, toto je na zvážení oddělení vnitřní bezpečnosti dané společnosti.