Jak vybrat trezor?
Co chcete do trezoru ukládat?
Jakmile si rozmyslíte, co v trezoru dnes i v budoucnu držet, pak bude pro Vás výběr typu zámku, velikosti trezoru, bezpečnostní třídy i typ trezoru velmi jednoduchý. Základním pravidelem je, vždy vybírejte větší trezor než si z počátku můžete myslet že byste mohli potřebovat. Prostoru není totiž nikdy dost pro cennosti.
Jaké jsou bezpečnostní požadavky?
Trezory ochrání vaše cennosti nejen proti zlodějům ale take proti požáru. Čím vzácnější Vám vaše cennosti jsou, tím bezpečnější trezor vybírejte.
Kam plánujete trezor umístit?
Existují tři typy trezorů, odlišující se typem umístění a kotvením : Trezory volně ukotvené v prostoru k podlaze a stěně, stěnové trezory zabudované ve zdi a podlahové trezory, zabetonované v podlaze.
Jaký typ zámku bych si měl vybrat?
Mezi nejoblíbenější z historie patří klíčové zámky, mechanické zámky, elektronické zámky či kombinační dvojité zámky. Dnes už se staly nejpopulárnějšími elektronické zámky a k dostání jsou nyní i zámky biometrické na otisk prstu.
Průvodce výběrem
Návrat na seznam novinek

Typy trezorových zámků

Typy trezorových zámků

 

Typy trezorových zámků - jakým způsobem otvíráte Váš sejf?

 

Byli jsme zvyklí spojovat velké klávesy s trezory po velmi dlouhou dobu, ale v současné době si můžete vybrat typ zámku při výběru trezoru s velké nabídky různých typů. Pokusíme se diskutovat hlavní typy zámků trezorů, jejich výhody a nevýhody a naše krátké doporučení.
1. Trezory s klíčovým zámkem - Jedná se pravděpodobně o nejstarší typ zámku.


Výhody:
⦁ Vysoká úroveň zabezpečení
⦁ Výhodná cena
⦁ Extrémně snadné použití a údržba


Nevýhody:


⦁ neobratný velký klíč - je vždy důležité, aby byl tento klíč s vámi, protože v případě, že zloděj najde klíč, velmi rád ho použije.
⦁ Klíč může být snadno kopírován
Závěr: nedoporučujeme.

2. Trezory s klíčem a mechanickým zámkem, tzv. kombinační zámky. Trezory s takovým zámkem jsou uzamčeny bezpečně klíčem a zároveň mechanickým kombinačním zámkem se stovkami možných kombinací, které se skládá ze tří malých číselníky, klíče, z nichž každý obsahuje 20 různých poloh (tedy, 8000 možných kombinací jednotlivých číselníků celkem). Bezpečně odemknut bude pouze tehdy, bude-li klíč a mechanický číselník ve správné poloze.

TECHNOMAX GOLD GD/4L

Výhody:


⦁ velmi vysokou úroveň bezpečnosti trezoru od dvou bezpečných zámků jiného typu je vždy lepší než jeden.
⦁ Můžete změnit vždy kombinaci mechanického zámku, je to velmi jednoduché tak aby to zvládnul každý majitel trezoru.
⦁ Jednoduchá údržba;
⦁ Cena trezoru je poměrně vysoká;
Závěr: Doporučujeme.

4.Trezory s elektronickým zámkem


V případě že si přejete otevřít trezor, je třeba zadat platnou kombinací čísel, která je většinou od 4-10 čísel.


Výhody :
⦁ Není třeba sebou nosit klíč
⦁ Vysoký level zabezpečení
⦁ Kdykoliv je možné změnit kód elektronického zámku.


Nevýhody :


⦁ Je třeba měnit baterie jednou či dvakrát do roka. Velké náklady to nejsou, ovšem je třeba na to myslet. Vybití baterie signalizuje světlo na trezoru, vždy je možné otevřít trezor nouzově externí baterií.
Doporučení - Velmi doporučujeme

Všechny trezory naleznete u nás online za skvělou cenu. Naše kanceláře jsou umístněny v Praze, ovšem spolupracujeme s partnery ve všech větších městech jako Brno, Ostrava, Pardubice, Budějovice, Plzeň ale zároveň i v každém měnším městě naleznete naše prodejce našich trezorů. Neváhejte proto již a zjistěte jak jednoduché je za dobrou cenu nakoupit online a ještě k tomu bezpečně a s dopravou zdarma až k Vám domů.

Váš SAFFORT