Jak vybrat trezor?
Co chcete do trezoru ukládat?
Jakmile si rozmyslíte, co v trezoru dnes i v budoucnu držet, pak bude pro Vás výběr typu zámku, velikosti trezoru, bezpečnostní třídy i typ trezoru velmi jednoduchý. Základním pravidelem je, vždy vybírejte větší trezor než si z počátku můžete myslet že byste mohli potřebovat. Prostoru není totiž nikdy dost pro cennosti.
Jaké jsou bezpečnostní požadavky?
Trezory ochrání vaše cennosti nejen proti zlodějům ale take proti požáru. Čím vzácnější Vám vaše cennosti jsou, tím bezpečnější trezor vybírejte.
Kam plánujete trezor umístit?
Existují tři typy trezorů, odlišující se typem umístění a kotvením : Trezory volně ukotvené v prostoru k podlaze a stěně, stěnové trezory zabudované ve zdi a podlahové trezory, zabetonované v podlaze.
Jaký typ zámku bych si měl vybrat?
Mezi nejoblíbenější z historie patří klíčové zámky, mechanické zámky, elektronické zámky či kombinační dvojité zámky. Dnes už se staly nejpopulárnějšími elektronické zámky a k dostání jsou nyní i zámky biometrické na otisk prstu.
Průvodce výběrem
Návrat na seznam novinek

Vyberte si trezor zodpovědně a bez stresu

Vyberte si trezor zodpovědně a bez stresu

Vyberte si trezor zodpovědně a bez stresu

Jak správně vybrat vhodné místo pro Váš trezor?

Více a více lidí si uvědomuje, že trezor už není jen záležitostí luxusních domácností a bohatých lidí, ale nezbytným vybavením každého domova. Lidé jsou zvyklý uchovávat v trezorech nejen peníze, ale i šperky, dokumenty, nebezpečné věci jako zbraně, nože, cd, paměťové disky, fotky a jiné. Pokud jste již plánovali koupi trezoru, jistě jste přemýšleli nad tím, kde by bylo nejvhodnější trezor umístit. Odpověď na tuto otázku přináší mnoho otázek a faktorů, které musí být uskutečněny před nákupem samotného sejfu, protože pokud tak neučiníte, zjistíte, že trezor nemáte kam dát.

Nejdříve se rozmyslete, co byste rádi uchovávali uvnitř trezoru.
Co bude hlavním důvodem koupě sejfu?
Pokud si zodpovíte tuto otázku, budete aspoň vědět velikost trezoru. Nyní můžete začít myslet na to, kam trezor umístit. Můžete myslet i na více trezorů najednou.

Hlavní důvod, proč si pořizujete trezor

Pořizujete si trezor, kde hodláte držet důležité dokumenty a budete je často potřebovat? Nebo hledáte trezor, který budete používat jen občas? Možná hledáte trezor, kde budete uchovávat zbraně? Budete v trezoru uchovávat věci, které chcete držet dále od svých dětí? V těchto a podobných otázkách si musíte odpovědět před nákupem trezoru. Například, pokud plánujete držet v sejfu hlavně dokumenty a peníze tedy věci, které budete často potřebovat, pak by měl být trezor umístěn na lehce dostupném místě. Pokud plánujete do trezoru umístit zbraně, pak jej umístěte na místo, kam se nedostanou jednoduše osoby, které by k trezoru neměli přistupovat vůbec, jako vaše děti. Pokud se jedná o věci, které chcete schovat před dětmi, umístěte trezor do vyšších prostor, kam nedosáhnou. Jednoduše, trezor by neměl býti na první pohled viděn.

Velikost sejfu

Když kupujete trezor, tak je vždy velikost to první, co musíte rozhodnout. Platí zde jedno pravidlo - Kupte tak velký trezor, abyste ho měli kam umístit. Ve většině případů je vidět, že většina malých trezorů plně naplňuje potřeby klientů, ovšem pokud chcete vložit něco navíc, s čímž jste nepočítali, už se tam nic nevejde. Ve finále koupit dva malé sejfy stojí více peněz, než koupit jeden větší. Samozřejmě je daleko pohodlnější používat jeden, než dva. Pokud vyberete dopředu trezor větší, vyhnete se tak problémům v budoucnu s vyndáním a vložením věci z a do trezoru.

Trezorové dveře

Další velmi důležitá věc, kterou nelze opomenout, jsou dveře samotného sejfu. Prodáváme dva typy dveřních zámků, některé jsou vidět při zavřených dveřích, zde se jedná o vrchní panty a vnitřní panty jsou skryty a naopak. Oba dva mají své výhody a nevýhody. Zámek bez horních pantů, které by byly vidět, jsou považovány za bezpečnější variantu. Horní zámky, které jsou viditelné, mohou být přeříznuty s kvalitním nářadím. Ovšem i po odříznutí těchto zámků, fungují další dva panty skryty zlodějům. Jde tedy o to, co nejvíce znepříjemnit zloději jeho snahu o nabourání se do trezoru a prodloužit tak možnost dopadení zloděje. Výhoda těchto trezorů je ta, že mohou být otevřeny až do 180 stupňů, naopak trezory, které mají panty schovány, mohou být otevřeny maximálně do 90 stupňů. Při otevření trezoru do 180 stupňů, tak jednoduše vložíte větší krabičky a jiné. Na toto je také potřeba pamatovat při výběru vhodného trezoru.

Další důležitá věc je – dveře trezoru jsou vždy dělány pro praváky – což znamená, že otevření trezorových dveří je vždy z leva doprava. Proto je potřeba si uvědomit, zdali vám 90 stupňové otevření dveří bude stačit a nestanou se tak bariérou, bez přístupu k vámi uloženým věcem. Je pravdou, že některé továrny vyrábí trezory na zakázku, na základě vašich specifikací, takže jsou schopni vám vyrobit i trezor pro leváky, vždy se zeptejte společnosti prodávající trezory, zdali jsou schopni podobný trezor dodat či ne.

Zde je pár tipů, kde vhodně umístit trezor ve vaší domácnosti

Zabudujte trezor do zdi. Ukotvené trezory do zdi, jsou velmi dobře zabezpečené a je velmi obtížné je dostat ven a odnést. Trezory do zdi, jsou vždy levnější variantou trezoru a to z jednoduchého důvodu. Kvalitně chráněné, jsou hlavně přední dveře samotného trezoru, boční a zadní strany jsou přimontovány ke zdem a proto jsou chráněny samotným zděním. Po umístění a uchycení trezoru do zdi, trezor přikryjte například obrazem.

Zabudujte trezor do podlahy. Tyto trezory jsou dalším velmi kvalitním zabezpečením proti krádežím. Nejčastější a nejbezpečnější umístění trezoru do podlahy je kupodivu ložnice, proč? V prvé řadě zloději nejdou při loupeži do ložnice, kde mohou spát případní majitelé bytové jednotky. V případě že vás navštíví zloděj, máte tak možnost použít trezor a v krajních případech použít schovanou zbraň. Ovšem pokud se nachází trezor na místě, kde například stojí skříň, bude velmi obtížné se k němu v přítomnosti zloděje dostat. Toto je také potřeba promyslet.
Pokud plánujete koupi trezoru, kam byste rádi umístili lovecké zbraně, zvolte místo, kde nespí vaše rodina. Pokud přijdete domů z lovu, nechcete budit rodinu průchodem přes ložnici se zbraní v ruce.

Zvolte tedy místo, kam se rozhodnete umístit trezor a vyberte tak vhodný, velikosti a parametrům odpovídající sejf. Tímto předejdete tomu, že byste byli s nákupem nespokojeni a museli jste řešit vrácení trezoru či koupi dalšího.

Váš SAFFORT

logo