Jak vybrat trezor?
Co chcete do trezoru ukládat?
Jakmile si rozmyslíte, co v trezoru dnes i v budoucnu držet, pak bude pro Vás výběr typu zámku, velikosti trezoru, bezpečnostní třídy i typ trezoru velmi jednoduchý. Základním pravidelem je, vždy vybírejte větší trezor než si z počátku můžete myslet že byste mohli potřebovat. Prostoru není totiž nikdy dost pro cennosti.
Jaké jsou bezpečnostní požadavky?
Trezory ochrání vaše cennosti nejen proti zlodějům ale take proti požáru. Čím vzácnější Vám vaše cennosti jsou, tím bezpečnější trezor vybírejte.
Kam plánujete trezor umístit?
Existují tři typy trezorů, odlišující se typem umístění a kotvením : Trezory volně ukotvené v prostoru k podlaze a stěně, stěnové trezory zabudované ve zdi a podlahové trezory, zabetonované v podlaze.
Jaký typ zámku bych si měl vybrat?
Mezi nejoblíbenější z historie patří klíčové zámky, mechanické zámky, elektronické zámky či kombinační dvojité zámky. Dnes už se staly nejpopulárnějšími elektronické zámky a k dostání jsou nyní i zámky biometrické na otisk prstu.
Průvodce výběrem
Návrat na seznam novinek

Zloději a jejich nářadí

Zloději a jejich nářadí

Zloděj a jejich nářadí


Pokud žijete v odlehlé oblasti nebo se vaše nemovitost nachází v izolovaném místě, zloději mají možnost používat těžké nástroje. Na těchto odlehlých místech, je bohužel možné použít veškeré vaše vybavení které najdou ve stodolách či chatkch proto, aby se vloupali do vašeho domu či chalupu a při nejhorším použili nářadí proto, aby s ním znehodnotili Váš sejf či trezor. Veškeří výrobci dělají v zasadě všechno proto, aby jejich trezory vypadaly co nejlépe, krásně se leskly a působily celistvě a zahlazeně, v podstatě se jedná o to, že leštěné a zahlazované okraje tak pozbývají své síly a stávají se místem kudy se zloděj může snadnějí dostat do trezoru.

Zloději a jejich nářadí


Lupiči se může podařit zničit klouby trezoru a dostat se tak do trezoru, spousty trezorů mají svou vlastní uzamykatelnou schránku, skříňku, kam doporučujem zamykat věci nejcennější. Zloděj se může snažit použit i vrtáky k navrtání zadních, bočních stran, které jsou u trezorů většinou nejtenší, dobrá zpráva je ta, že si tím moc nepomůžou. Budou se snažit použít, brusky, vrtáky, kladiva, šroubováky a jiné.Nicméně, tyto nástroje mají velkou nevýhodu - dělají velký hluk, když jsou používány. Řezání trezoru s bruskou nebo pilou pravděpodobně způsobí tak velký hluk, že i nejvzdálenější sousedé si uvědomí že se něco děje. Většinou mají velký přehled o tom zda-li jste či nejste přítomen na chalupě. 


Nicméně, pokud nemáte žádné sousedy v okolí, zloději mohou dělat svou špinavou práci tiše. Z tohoto důvodu nenechávejte trezor na vzdáleném místě. Obloukový svařovací hořák může být použit na zadní či boční strany trezoru. Nicméně, v případě, že je bezpečně vyroben z nehořlavých materiálů, strávil by lupič u hořáku nejméně týden 3hodiny.
Bezpečnostní dveře levných zbraňových trezorů sice splní funkci schování zbraní před dětmi a hosty které mohlo napadnou si hrát s vašemi zbraněmi, ovšem není příliž těžké do nich vniknout klasickým páčidlem, během né příliš dlouhé doby.
Jako poslední věc musíme opět zmínit přichycení trezorů či sejfu k podlaze a nejlépe i ke zdi.

Zloději a jejich nářadí


Trezor který nebude připevněn, může být odtažen a naložen na dodávku, zloděj si trezor po té otevře v klidu u sebe v dílně. Myslete proto na vše co je potřeba ještě před tím než se to opravdu reálně stane.

Všechny trezory naleznete u nás online za skvělou cenu. Naše kanceláře jsou umístněny v Praze, ovšem spolupracujeme s partnery ve všech větších městech jako Brno, Ostrava, Pardubice, Budějovice, Plzeň ale zároveň i v každém měnším městě naleznete naše prodejce našich trezorů. Neváhejte proto již a zjistěte jak jednoduché je za dobrou cenu nakoupit online a ještě k tomu bezpečně a s dopravou zdarma až k Vám domů.


Váš SAFFORT