Jak vybrat trezor?
Co chcete do trezoru ukládat?
Jakmile si rozmyslíte, co v trezoru dnes i v budoucnu držet, pak bude pro Vás výběr typu zámku, velikosti trezoru, bezpečnostní třídy i typ trezoru velmi jednoduchý. Základním pravidelem je, vždy vybírejte větší trezor než si z počátku můžete myslet že byste mohli potřebovat. Prostoru není totiž nikdy dost pro cennosti.
Jaké jsou bezpečnostní požadavky?
Trezory ochrání vaše cennosti nejen proti zlodějům ale take proti požáru. Čím vzácnější Vám vaše cennosti jsou, tím bezpečnější trezor vybírejte.
Kam plánujete trezor umístit?
Existují tři typy trezorů, odlišující se typem umístění a kotvením : Trezory volně ukotvené v prostoru k podlaze a stěně, stěnové trezory zabudované ve zdi a podlahové trezory, zabetonované v podlaze.
Jaký typ zámku bych si měl vybrat?
Mezi nejoblíbenější z historie patří klíčové zámky, mechanické zámky, elektronické zámky či kombinační dvojité zámky. Dnes už se staly nejpopulárnějšími elektronické zámky a k dostání jsou nyní i zámky biometrické na otisk prstu.
Průvodce výběrem

Ohnivzdorné trezory na zbraně

Odolnost proti požáru nebo odolnost proti menším potopám je kvalita, kterou by kupující měli upřednostňovat při hledání bezpečného a kvalitního ohnivzdorného trezoru na zbraně. Bytelné, robustní a protipožární trezory na zbraně odolávají nejen vyšším teplotám po delší dobu, ale také jsou odolnější proti krádeži a menším potopám. Ohnivzodrný trezor na zbraně tak ochrání to co je v trezoru po potřebnou dobu.

Bohužel každá vaše cennost je v dnešní době potencionálně pod tím rizikem, že bude ukradena či vzplane při požáru. Vzhledem k tomu, že vloupání a krádeže v domácnostech jsou docela běžné na světě, je třeba provést některá preventivní opatření, abyste ochránili to co je cenné. To stejné samozřejmě platí I pro firmy. Povinnost uložení cenností jako jsou zbraně a munice navíc ukládá zákon o uchovávání zbraní a střeliva.

Zobrazit více