Jak vybrat trezor?
Co chcete do trezoru ukládat?
Jakmile si rozmyslíte, co v trezoru dnes i v budoucnu držet, pak bude pro Vás výběr typu zámku, velikosti trezoru, bezpečnostní třídy i typ trezoru velmi jednoduchý. Základním pravidelem je, vždy vybírejte větší trezor než si z počátku můžete myslet že byste mohli potřebovat. Prostoru není totiž nikdy dost pro cennosti.
Jaké jsou bezpečnostní požadavky?
Trezory ochrání vaše cennosti nejen proti zlodějům ale take proti požáru. Čím vzácnější Vám vaše cennosti jsou, tím bezpečnější trezor vybírejte.
Kam plánujete trezor umístit?
Existují tři typy trezorů, odlišující se typem umístění a kotvením : Trezory volně ukotvené v prostoru k podlaze a stěně, stěnové trezory zabudované ve zdi a podlahové trezory, zabetonované v podlaze.
Jaký typ zámku bych si měl vybrat?
Mezi nejoblíbenější z historie patří klíčové zámky, mechanické zámky, elektronické zámky či kombinační dvojité zámky. Dnes už se staly nejpopulárnějšími elektronické zámky a k dostání jsou nyní i zámky biometrické na otisk prstu.
Průvodce výběrem

Vodotěsné trezory

Vodotěsné trezory se vyznačují mnohem větší odolností proti teplu, průniku vody, plamenům a vysokým teplotám. Tyto funkce jsou přínosné, když dojde k požáru či menší záplavě nebo je-li třeba něco uložit v nestabilním prostředí. Některé ohnivzdorné trezory mohou chránit cennosti, zatímco je pohlcují plameny po dobu až jedné hodiny. Takže výhody protipožární a vodotěsné trezory jistě mají. Jaké jsou výhody vodotěsných trezorů?

Pokud dojde k požáru, plameny sežehnou věci velmi rychle a než vy či hasiči zareagujete je už příliš pozdě na to, aby zvládli cokoliv zachránit. Pokud však objednáte nový ohnivzdorný, vodotěsný trezor, cena kterou za protipožární sejfy vynaložíte nebude nic oproti tomu o co byste mohli přijít při ztrátě cenností. Vodotěsné skříně od Saffort disponují vysokou odolností proti požáru a hašení, můžete si být jisti v tom že tyto předměty jsou chráněny tak jak to jen jde. Vodotěsný sejf je prostě ochráncem vašich cenností po dobu, než se podaří oheň dostat hasiči pod kontrolu.

Nezapomeňte vodotěsný trezor umístit do místnosti, kde nebude v přímém kontaktu se dřevem či dokumenty. Jde o to aby nebyl nikdy v přímém možném ohnisku požáru či nestál přímo na podlaze, je-li možné. Podstavec je vždy vítán. Nestavte ohnivzdorné trezory v blízkosti oken ani dveří mohly by bránit přístupu jednotek hasičů.

Zobrazit více

Vašemu výběru nevyhovují žádné produkty